Po urlopie - relacji część pierwsza....

16 lipca 2010

Urlop się kończy, ale ja już w domu. W tym roku spędziłem parę dni w Aleksandrowie pod Warszawą, u znajomej z Poradnika Ogrodniczego i jej rodziny. Być może zawita tutaj, więc jeszcze raz Gosiu - dziękuję za gościnę. Było wspaniale.
Miałem okazję poznać wspaniałych ludzi, którzy również są forumowiczami z poradnika, i łączy nas wspólna pasja - miłość do roślin.
Oczywiście poza miłym spędzaniem czasu miałem okazję poznać trochę ciekawych miejsc. Zacznę od pałacu Sobańskich w Guzowie.Nie będę pisał i o jego historii - możecie ją poczytać choćby tutaj. Ja pokażę Wam jak piękne to miejsce.


Tuż przy pałacu znajduje się również przepiękna kaplica. Natomiast tereny za pałacem to stary park. Spacer po nim to prawdziwa przyjemność.

Inny punkt programu obejmował Żelazową Wolę. Trafiliśmy w ciemno akurat w dzień gdy wstęp był wolny. Miejsce piękne, jednak gdybym miał zapłacić za bilet, to szczerze powiedziawszy, byłbym mocno rozczarowany. Za prawie 30 złotych można było zobaczyć pusty dworek i kawałek parku. Nic specjalnego w porównaniu z innymi miejscami, które mi pokazano. 


I żeby nie było wątpliwości co do fotek, oto ja w pozie "turystycznej" :)


Jako, że jest się czym jeszcze chwalić, a ten wpis zrobił się całkiem długi, to resztę miejsc przedstawię w kolejnych odsłonach ;)

7 komentarzy:

 1. No wiesz co!!! DLaczego nic nie powiedziałeś że będziesz w Żelazowej Woli? To do mnie 5 minut drogi!! Szkoda - mogliśmy poznać się osobiście.

  No ale najważniejsze że odpocząłeś. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę i kto by pomyślał, że miłość do roślin może "zaprowadzić" do tak pięknych miejsc. Świetne zdjęcia i gratuluję udanego urlopu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam na dalsza czesc, lubie takie wedrowki choc Zelazowa Wola nie jest mi obca.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny pałac - nigdy tam nie byłam - dziękuję za relację z wędrówek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. pięknie tam tak zielono czekam na resztę relacji ...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawidzie, cała przyjemność po naszej stronie. Cieszę się, że Ci się u nas podobało i mam nadzieję, że jeszcze nie raz nas odwiedzisz. :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądają do mnie

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS